Мобільний додаток

В Україні опікуються забезпеченням прав дітей, які потребують паліативної допомоги (аудіо)

28.02.2018 р., 08:20

Запровадити на законодавчому рівні поняття "дитина, яка потребує паліативної допомоги", має на меті трирічний проект "Підвищення ролі громадянського суспільства в забезпеченні прав дітей, які потребують паліативної допомоги", що стартував цього року в Україні.

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні щороку потребують такої допомоги 17,5 тисяч дітей.

Катерина Шевцова докладніше:

"Паліативної допомоги потребують, наприклад, дехто з дітей, які мають розумову відсталість, ДЦП, або онкозахворювання, розповідає радник міністра охорони здоров’я у сфері паліативної допомоги Олександра Брацюнь. За її словами, у таких випадках потрібне лікування основного захворювання і його симптомів. Поки дитина перебуває у спеціалізованій лікарні, вона отримує таке лікування, але у випадках, коли динаміки немає і дитину виписують додому, дбати про неї можуть лише батьки, каже Олександра Брацюнь.

Доступність до знеболювальних препаратів для таких хворих - проблема в Україні, попри те, що з червня минулого року в країні зареєстрована дитяча форма морфіну, каже менеджер програмної ініціативи "Громадське здоров'я Міжнародного фонду "Відродження" Ксенія Шаповал:

Проект із надання паліативної допомоги дітям буде запроваджено у всіх регіонах. Його мета - відстоювати права таких діток на розвиток, медичну допомогу і знеболення, каже керівниця проекту "Підвищення ролі громадянського суспільства в забезпеченні прав дітей, які потребують
паліативної допомоги" Ганна Котенко.

За словами Ганни Котенко, у межах проекту правозахисники з лютого надають консультації у семи обласних центрах".

Катерина Шевцова. Українське радіо


Прослухати репортаж:Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!
 

В Україні опікуються забезпеченням прав дітей, які потребують паліативної допомоги (аудіо)

Новини по темі