Обирай пісні. Визначай переможця

МОЗ усунуло ректора НМУ від виконання обов'язків (аудіо)

20.02.2018 р., 17:36

Ректора Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерину Амосову усунуто від виконання обов'язків.

Про таке рішення Міністерства охорони здоров'я повідомив сьогодні на брифінгу у Києві заступник Міністра Олександр Лінчевський.

Причиною, за його словами, став зрив запланованого на сьогодні ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок 1. Стоматологія" для студентів-третьокурсників. Іспит не відбувся через відсутність договору на його проведення між університетом і Центром тестування Міністерства охорони здоров'я - єдина організація, уповноважена на проведення цих іспитів, говорить Олександр Лінчевський.

Прослухати

Нагадаємо, учора прес-служба медичного університету оприлюднила скан-копію листа ректора Катерини Амосової від 19 лютого на ім'я керівництва Міністерства охорони здоров"я. Як йдеться у листі, Центр тестування наприкінці січня відмовився від участі в оголошених відкритих торгах через систему Прозорро. Відтак, залишилася лише одна-компанія-претендент, що не відповідала усім технічним умовам, і торги довелося скасувати. Університет 14 лютого спрямував до Центру пропозицію щодо оплати його послуг частинами, без проведення відкритих торгів, йдеться у листі. Про усі етапи переговорів з Центром тестування Міністерство охорони здоров'я було поінформовано, повідомила ректор медуніверистету Катерина Амосова сьогодні на брифінгу у Києві.

Прослухати

За повідомленням же Центру тестування, поширеному 15 лютого, його керівництво нібито неодноразово зверталося до медуніверситету з закликом укласти прямий договір з Центром як з єдиною визначеною законом організацією, що проводить ліцензійні інтегровані іспити "Крок". І коли керівництво медуніверситету 26 січня на веб-порталі PROZORO оголосило відкриті торги на надання цієї послуги, Центр від участі у них відмовився. Як йдеться у його заяві, через те, що торги за законом передбачають участь не менше двох учасників, яких немає, оскільки Центр - єдина ліцензована організація в Україні у цій сфері.
      
Заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський на сьогоднішньому брифінгу повідомив, що у Міністерстві створюється комісія для розгляду цієї ситуації, і на час її діяльності від виконання обов'язків усувається, окрім ректора медичного Університету, і директорка Центру тестування Ірина Булах.

Що ж до зірваного іспиту студентів-третьокурсників за фахом "стоматологія", то їм, за словами Олександра Лінчевського, буде надана можливість скласти тест упродовж навчального року.

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Новини по темі