Мобільний додаток

Саакашвілі планує повернути українське громадянство (аудіо)

13.02.2018 р., 19:27

Повернутися в Україну і повернути українське громадянство має на меті екс-президент Грузії, літер партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі.

Про це він повідомив сьогодні у Варшаві під час прес-конференції. А поки, за його словами, займатиметься політичною діяльністю в Європі.

Нагадаємо, вчора Міхеїла Саакашвілі повернули до Польщі, звідки у вересні минулого року він разом зі своїми прихильниками потрапив в Україну.

Міхеїл Саакашвілі Указом Президента, позбавлений українського громадянства на підставі того, що при отриманні громадянства він нібито не вказав про порушену проти нього кримінальну справу у Грузії.

Сам він заперечує, що заповнював відповідну анкету і оскаржує це рішення у суді. Відповідне засідання заплановано на 16-те лютого.

Докладніше – Віолетта Карлащук:

"Про те, що не має наміру просити політичного притулку у Польщі, екс-президент Грузії сказав під час перс-конференції у Варшаві. Він нагадав, що проти нього в Україні відкриті кримінальні справи, а тому, каже він, замість реадмісії в Польщу, його мали б судити в Україні.

Найближчим часом планує відвідати родину в Нідерландах, опісля – налагоджувати співпрацю з Європейським парламентом, європейськими та американськими політиками, - говорить Міхеїл Саакашвілі.

Міхеїл Саакашвілі може активно спілкуватися з європейською пресою не на користь репутації України у світі, - таку думку в коментарі Українського радіо висловив політтехнолог Тарас Березовець. Ймовірно, вважає експерт, політик може вирушити у п’ятницю в Мюнхен на конференцію з питань безпеки.

У Польщі Міхеїла Саакашвілі не ув’язнять і не екстрадують в Грузію, - припустив в ефірі Українського радіо політолог Михайло Басараб. За його словами, вибір Польщі для видворення лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі - це компроміс між усіма сторонами, що відповідає міжнародним угодам України.

Журналістка Мелінда Харинг у статті "Чи є це кінцем для Міхеїла Саакашвілі в Україні", опублікованій виданням "Atlantic Council", зібрала думки українських та зарубіжних експертів щодо реадмісії колишнього президента Грузії.

Зокрема, наводиться думка аналітика з глобальних питань, колишнього речника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Майкла Боцюрківа, що ця ситуація сигналізує про початок президентської кампанії в Україні і таким чином Президент намагається позбавити ігрове поле харизматичного супротивника.

На думку колишнього міністра економіки і торгівлі України Айвараса Абромавічуса, яким би хорошим чи поганим не був Міхеїл Саакашвілі, його затримання було надмірно жорстоким. У Європейській країні у 21-му століття, каже він, не кладуть колишніх президентів на підлогу і не витягають за волосся з ресторану – йдеться у публікації".

Віолетта Карлащук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Саакашвілі планує повернути українське громадянство (аудіо)

Новини по темі