Мобільний додаток

НАТО створює нові командні центри в США та Європі

13.02.2018 р., 13:40

Міністри оборони країн-членів НАТО ухвалять рішення щодо вдосконалення командної структури Північноатлантичного альянсу.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час прес-конференції, повідомляє  Укрінформ.

"Ми ухвалимо рішення щодо модернізації командної структури НАТО, щоб забезпечити взаємодію 29 націй як єдиної команди - швидко і ефективно. Ми заснуємо нове об’єднане Атлантичне командування. Воно займатиметься захистом морських комунікацій. Я також очікую, що ми ухвалимо рішення про створення командування з логістики, щоб покращити швидке переміщення військ і вантажів у Європі", - заявив глава Альянсу.

Генсек визнав, що реформа НАТО здійснюється у відповідь на зростання російської загрози. Головна причина, з якої НАТО адаптується до нової ситуації, є дії Російської Федерації - незаконна анексія Криму та дії щодо дестабілізації на Сході України, наголосив він.

В євроатлантичних дипломатичних колах зазначають, що Атлантичне командування діятиме у США. Командування з логістики буде розгорнуте на території Німеччини.

Єнс Столтенберг також повідомив, що планує зустрітися цього тижня з Президентом України в кулуарах Мюнхенської безпекової конференції. Він наголосив, що НАТО підтримує територіальну цілісність України і продовжує співпрацю з Києвом, незважаючи на блокування з боку Угорщини євроатлантичної інтеграції країни.

Нагадаємо, Мюнхенська безпекова конференція запланована на 16 - 18 лютого 2018 року.

НАТО створює нові командні центри в США та Європі

Новини по темі