Мобільний додаток

Сьогодні - Всесвітній день радіо

13.02.2018 р., 09:58

Всесвітній день радіо (World Radio Day) відзначається щорічно 13 лютого з ініціативи Іспанії.

Свято було проголошено під час 36 Генеральної конференції міжнародної організації ЮНЕСКО 3 листопада 2011 року.

День святкування 13 лютого обраний невипадково, адже саме в цей день у 1946 році вперше вийшло в ефір "Радіо ООН", яке мовило зі штаб-квартири ООН.

Радіо - засіб комунікації з найширшою аудиторією в світі. Воно є загальновизнаним засобом зв’язку, що має великі можливості за малих витрат. Радіо дає можливість досягти найвіддаленіших куточків і забезпечує оперативною інформацією громади і найвразливіші групи населення, даючи їм можливість брати участь у громадських дискусіях незалежно від рівня освіти. Крім того, радіо відіграє визначну роль у надзвичайних ситуаціях, полегшуючи надання допомоги в разі стихійних лих.

Перший радіоприймач запатентував у 1893 році сербський вчений Н. Тесла. В Україні ж перший цивільний радіозв’язок встановили 110 років тому - 30 грудня 1902 року на лінії Херсон - Гола Пристань.

Нині, за інформацією Міжнародного союзу електрозв’язку, понад 75% сімей у світі мають хоча б один радіоприймач. Все більше людей використовують радіо як джерело новин та комунікації через широкосмуговий Інтернет.

Радіо не стоїть на місці, воно постійно вдосконалюється. В епоху синтезу різних засобів масової інформації радійники опановують нові технології. Проте, як і раніше, радіо залишається найбільш динамічним, оперативним і привабливим засобом масової інформації, що прагне адаптуватися до реалій XXI століття і запропонувати нові форми громадської участі та взаємодії.


Цьогорічний Всесвітній день радіо проходить під гаслом: "Радіо і спорт".

"У рік знаменних спортивних подій, здатних об’єднати серця і уми людей на всій планеті, ми закликаємо радіостанції всього світу показати красу спорту у всьому його різноманітті. Віддамо належне і традиційному спорту, що пов’язує нас із нашою культурною спадщиною, і масовому спорту, який поєднує нас у наших громадах. Згадаймо яскраві приклади, які протистоять гендерним стереотипам. Приділімо однакову увагу спортсменам чоловікам і жінкам", - закликає ООН.

За матеріалами ЮНЕСКО, газети "День", агенції УНН, "Львівської газети".

Олена Пенія Серрано, Українське радіо

Сьогодні - Всесвітній день радіо

Новини по темі