Мобільний додаток

У Давосі завершує роботу 48-й економічний форум (аудіо)

26.01.2018 р., 19:09

У Швейцарії завершується 48-й економічний форум, який  збирає лідерів політики та бізнесу.  Серед українських результатів - осуд російської агресії і домовленість із МВФ про одержання чергового траншу.

Докладніше – Олександр Демченко:

"Для України цьогоріч форум у швейцарському Давосі мав визначальне не лише безпекове, але й економічне значення. Адже мова йшла про перемовини керівництва нашої держави із Міжнародним валютним фондом щодо можливості одержання наступного траншу – у майже два мільярди доларів.

Фінансова допомога з боку МВФ відкладається з минулого року. Головна причина – відставання України від графіка запланованих реформ. Нині каменем спотикання є законопроект Президента про антикорупційний суд. Його кілька місяців не могли винести на розгляд парламенту. До того ж міжнародні партнери критикують проект, нарікаючи, що в ньому не дотримано всіх рекомендацій Венеційської комісії.

Створення Антикорупційного суду перетворилося на політичну боротьбу, - сказав в ефірі УР колишній представник України у Венеційської комісії юрист Володимир Пилипенко.

Після перемовин із Президентом Петром Порошенком директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард повідомила: Фонд і надалі співпрацюватиме з Україною. А от глава української держави пообіцяв, що правки, згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, будуть напрацьовані спільно з міжнародними експертами і подані до другого читання Антикорупційного законопроекту в парламенті.

Крім того, в інтерв’ю виданню "Блумберг", він висловив сподівання, що МВФ надасть Україні транш вже у квітні цього року.

Експерт Реанімаційного пакету реформ Андрій Андрушків пояснює, що МВФ та Венеційська комісія виступають за те, щоб Антикорупційний суд розглядав справи, які стосуються виключно юрисдикції НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Також мова йде про те, щоб фінансові донори України брали участь у відборі кандидатів на посаду антикорупційних суддів.

Однак головна вимога – це вплив Ради доброчесності на відбір таких кандидатів. Розповідає  Андрій Андрушків.

В останній день форуму в Давосі обговорювалася тема російської агресії в Україні та, в цілому, в Європі. Зокрема, йшлося про газовий шантаж, до якого вдається Кремль.

Під час дискусії із лідерами Литви та Польщі Президент Петро Порошенко зазначив, що проект "Північний потік-2" не стосується економіки. Це винятково політична технологія Російської Федерації. За словами глави держави, Україна та її європейські партнери нині намагаються диверсифікувати газові поставки і зменшити таким чином вплив Москви.

Форум у Давосі засвідчив, що цивілізований світ підтримує Україну в боротьбі із російської агресією. Європейські та американські партнери вкотре озвучили наміри  надавати й в подальшому розширену фінансову та військову підтримку".

Олександр Демченко. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

У Давосі завершує роботу 48-й економічний форум (аудіо)

Новини по темі