Мобільний додаток

Суспільному - 1 рік: Аласанія розповів про перебіг реформи суспільного мовлення

19.01.2018 р., 18:35

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія відзвітував про основні досягнення роботи його команди за рік роботи.

Про це він докладно розповів під час прес-конференції в Укрінформі, присвяченій першій річниці створення UA: Суспільне мовлення.

"Зареєстровано ПАТ "НСТУ" саме в цей день - 19 січня... До вересня майже 90% команди було сформовано. Принципово важливим було для початку розділити структуру на дві частини - адміністративну і творчу", - нагадав Аласанія.

Голова правління НСТУ зазначив: у жовтні 2017 року було 7318 позицій у штаті - це 31 мовний телерадіоканал плюс "Укртелефільм", а має залишитись 4087. Нині існує нова штатна сітка - посади скоротили з 250 до 140. Оклади збільшено майже вдвічі за рахунок об'єднання коефіцієнтів і надбавок.

Дефіцит бюджету Суспільного мовника у 2018 році становить 759 мільйонів гривень (згідно із законом він має становити 1,535 млрд грн), у зв'язку з чим зрізано доволі серйозні статті, зокрема така важлива, як виробництво контенту, наголосив Зураб Аласанія.

Водночас секретар Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Вадим Міський зазначив, що можливі нові варіанти фінансування, не вводячи при цьому окремого податку на підтримку Суспільного мовлення, а спеціалізуючи один із наявних податків.

Він також висловив сподівання, що за кілька років при тих темпах перетворень, які забезпечує менеджмент Суспільного мовлення, можна буде перейти до прямого фінансування громадянами, але для цього вже в найближчі місяці потрібно внести і домагатися прийняття законопроекту із захищеною моделлю фінансування Суспільного мовлення через спецфонд Держбюджету.

У свою чергу, голова Наглядової ради ПАТ "НСТУ" Тетяна Лебедєва наголосила, що нині у реформі Суспільного мовлення триває базовий процес - вибудовується структура, уніфікуються програмна політика і професійні стандарти.

"Сьогодні непересічна дата - рік від дня реєстрації ПАТ "НСТУ". Реформа почалась. Трохи більше півроку, як працює нова команда. Зараз триває дуже важливий базовий процес. Він не дуже відчутний поки що в ефірі, але це саме ті зміни, без яких потім зміни неможливі. Тобто відбуваються такі процеси, на грунті яких потім будуватимуться і нова програмна політика, і взагалі принципи роботи Суспільного телебачення, які вже побачать наші глядачі", - резюмувала Тетяна Лебедєва.

Суспільному - 1 рік: Аласанія розповів про перебіг реформи суспільного мовлення

Новини по темі