Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

В Україні збільшується кількість захворювань на кір (аудіо)

12.01.2018 р., 18:23

В Україні фіксують нові випадки захворювання на кір.

Відучора зросла кількість хворих у столиці, де ситуація одна з найскладніших. Станом на сьогоднішній ранок до Київського міського лабораторного центру Міноздорову надійшло 74 екстрених повідомлення про випадки кору. Із них 57 – у дітей.

Про це йдеться у повідомленні столичного управління Держспоживслужби.

Тоді як зранку 11 січня у Києві було 66 хворих.

Кір – один із найбільш заразних вірусів, небезпечний своїми ускладненнями, серед яких - тяжкі пневмонії, запалення середнього вуха, менінгіт, енцефаліт. Перші симптоми хвороби проявляються  високою температурою, кашлем, як при грипі чи застуді. Розпізнати вірус можна на 4-5 день, коли
починається висипка на тілі, розповідає лікар-інфекціоніст Катерина Булавінова.

Як вберегтися від кору і кому варто зробити щеплення якнайшвидше? - дізнавалася Тетяна Власенко:

"За календарем щеплень кожна людина має  вакцинуватися від кору через рік після народження і в шестирічному віці. Пані Ольга каже, що вирішила не ігнорувати рекомендації лікарів. До Деснянської дитячої поліклініки столиці привела на щеплення свого шестирічного сина, бо,  розповідає ЮА Першому, знає не з чуток, як це хворіти на кір.

У столиці кількість хворих - одна із найбільших в Україні. У понад 50-ти закладах, де виявлені спалахи вірусу, діють обмежувальні заходи, - розповів "Українському радіо" начальник Головного столичного управління Держспоживслужби Олег Рубан.

За його словами, установи не закривають на карантин, а проводять протиепідемічні заходи. Здебільшого - це дитсадки і школи.

У лідерах за кількістю хворих на кір Івано-франківська, Тернопільська області та Одещина. Саме в Одесі цьогоріч зафіксовано смерть від ускладнень кору в Білгород-Дністровському районі. 8  січня померла 5-тирічна дівчинка від двостронньої пневомнії. Вона не була вакцинована, каже представниця Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації Оксана Рокунець-Сорочан.

Вакцинація є найкращим захистом від інфекції, каже експерт дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, лікар-інфекціоніст Катерина Булавінова. І хоча вИпадки захворювання  на кір трапляються і серед щеплених – у Києві таких, як свідчать дані Міноздорову, 14 відсотків, лікар каже, що ці цифри перебільшені. Адже в Україні нині засилля фальшивих довідок про щеплення, які батьки нелегально купують  для дитсадків і шкіл.  За  словами Катерини Булавінової, вакцинуватися від кору варто не лише дітям, а й дорослим.  Усім, хто не впевнений, що пройшов два етапи вакцинації у дитинстві. Пояснює, що у дорослих перебіг хвороби значно важчий, ніж у дітей. А підчепити інфекцію можна будь-де.

Шанси захворіти на кір повторно майже нульові, організм виробляє стійкий імунітет до цієї інфекції, - каже Катерина Булавінова. За її словами, не передається кір і через третіх осіб. Якщо щеплена людина мала контакт із хворим, то скажімо  "принести" інфекцію на собі і заразити не вакцинованих родичів чи колег - не можна".

Тетяна Власенко. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

В Україні збільшується кількість захворювань на кір (аудіо)

Новини по темі