Мобільний додаток

Манафорт позивається проти спецпрокурора США

4.01.2018 р., 13:16

Екс-керівник передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт вважає, що спецпрокурор Роберт Мюллер перевищив свої повноваження, звинувативши його в фінансових махінаціях.

Про це повідомляє DW.

Зокрема це стосується розслідування фінансових правопорушень, у скоєнні яких Мюллер підозрював Манафорта. Манафорт подав судові позови як проти спецпрокурора США Мюллера, так і проти заступника генпрокурора країни Рода Розенштейна.

Підставою претензії позивача до Розенштейна стало те, що саме він призначив Мюллера на цю посаду і дав тому "карт-бланш" на висунення обвинувачень.

Обвинувачення Полу Манафорту та його колишньому бізнес-партнеру Ріку Гейтсу було висунено в жовтні 2017 року. В обвинувальному висновку зазначалося, що Манафорт впродовж кількох років лобіював інтереси тодішнього президента України Віктора Януковича та Партії регіонів, не будучи зареєстрованим у США в якості "іноземного агента", а також був причетний до відмивання коштів, ухиляючись від сплати податків.

Водночас претензії до Пола Манафорта не мають нічого спільного з імовірним втручанням РФ у перебіг виборів у США 2016 року. Наразі Пол Манафорт перебуває під домашнім арештом, його адвокати пропонували 12 мільйонів доларів за звільнення Манафорта під заставу. Сам Манафорт очолював передвиборний штаб Дональда Трампа з червня по серпень 2016 року.

Новини по темі