Мобільний додаток

Екс-офіцера ЗСУ засуджено до14 років ув'язнення за державну зраду

22.12.2017 р., 15:58

За матеріалами військової контррозвідки Служби безпеки України до чотирнадцяти років позбавлення волі засуджено колишнього військового за співпрацю з російськими спецслужбами.

Про це повідомляє Укрінформ.

"Правоохоронці встановили, що майор Збройних Сил України в запасі після звільнення виїхав на постійне місце проживання до Москви. У Росії він був завербований представником ГУ ГШ Збройних сил РФ, з яким був знайомий за часів спільного навчання у військовому виші. За завданням свого "куратора" він повернувся в Україну для збору відомостей про частини та підрозділи Збройних Сил у районі проведення антитерористичної операції", - йдеться у повідомленні.

Оперативники спецслужби задокументували, що агент вийшов з пропозицією про "співпрацю" на старшого офіцера одного з оперативних командувань ЗСУ, запропонував йому за гроші передавати інформацію. Після "зустрічі" український військовий одразу звернувся до СБУ та власного керівництва з інформацією про спробу вербування.

У рамках кримінального провадження співробітники СБУ зафіксували, що агент організував спілкування українського офіцера із представником російської військової розвідки електронною поштою.

У жовтні 2016 року співробітники військової контррозвідки затримали зловмисника у Рівному під час отримання "документів", у яких, на його переконання, містилася таємна інформація військового характеру. За задумом куратора, російські спецслужби мали б отримати матеріали про мобілізаційне розгортання в районі проведення антитерористичної операції та підрозділи української армії, що дислоковані поблизу Маріуполя.

Корецький районний суд у Рівненській області визнав затриманого винним у скоєні злочину за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Екс-офіцера ЗСУ засуджено до14 років ув'язнення за державну зраду

Новини по темі