Обирай пісні. Визначай переможця

Правоохоронці у семи містах здійснили 100 обшуків у справі псевдолікарів

22.12.2017 р., 15:01

Правоохоронці провели масштабну операцію з викриття злочинної організації, члени якої, видаючи себе за іноземних лікарів, пропонували за допомогою неіснуючих ліків зцілення від різних захворювань, у тому числі синдромів Альцгеймера та Паркінсона.

Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко у Facebook.

"ГПУ разом з підрозділами Нацполіції України, за процесуального керівництва досудовим розслідуванням працівниками ГПУ, проведено широкомасштабну операцію за участю близько 500 правоохоронців, одночасно проведено 100 обшуків у 7 містах країни. Під час операції ліквідовано злочинну організацію, яка впродовж 5 років вводила в оману, ошукувала не менше 1200 довірливих громадян, переважно з числа одиноких громадян похилого віку, оскільки вони є найбільш соціально незахищеними та довірливими особами, які мають різноманітні захворювання”, - написав Юрій Луценко.

За його словами, зловмисники, які видавали себе за іноземних лікарів, розмовляючи з удаваним іноземним акцентом, пропонували за допомогою вигаданих новітніх технологій, зокрема супутникової телефонної діагностики організму, та неіснуючих ліків нібито іноземного виробництва провести успішне лікування різноманітних захворювань, у тому числі тяжких і невиліковних (Альцгеймера та Паркінсона).

Генпрокурор зазначив, що фактично потерпілим продавали дешеві вітчизняні лікарські засоби, з яких попередньо було видалено відповідне маркування, або дешеві біологічно активні домішки, які взагалі не є лікарськими засобами.

"Затримано лідера злочинної організації та його вище керівництво (всього 10 осіб), а також вилучено майна та грошових коштів на загальну суму понад 5 мільйонів гривень. Санкція інкримінованих підозрюваним статей передбачає позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна", - поінформував Луценко.

Новини по темі