Мобільний додаток

У Законі про освіту в Україні врахують "венеційські" рекомендації

12.12.2017 р., 09:07

Міністерство освіти і науки розробило три моделі використання мов нацменшин в освітньому процесі - із урахуванням рекомендацій Венеційської комісії.

Про це повідомляє прес-служба МОН.

За словами чиновників, у законі про загальну середню освіту пропишуть всі три моделі навчання у школах з мовами нацменшин для врахування освітніх потреб дітей різних національних громад.

Перша модель передбачає викладання мовою меншини всіх предметів з 1 до 11 (12) класу поряд із українською мовою для вразливих мов. Це мови нацменшин, які не мають власної держави для розвитку термінології, а також тих, що не живуть у середовищі власної мови. Наприклад, для кримських татар.

Друга модель розрахована на викладання для національних громад, мова яких належить до мов Європейського Союзу.

Третя модель стосується нацменшин, мова яких належить до однієї з українською мовної сім’ї, а також тих, що проживають переважно в середовищі власної мови (російська мова)

Нагадаємо, 11 грудня Венеційська комісія оприлюднила рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту". Документ містить низку рекомендації для України. Водночас у рішенні наголошується, що права угорськомовної меншини та інших меншин країн-членів ЄС можуть бути дотримані без внесення змін до сьомої статті закону, тобто тієї, якою визначається мова навчання.

У Законі про освіту в Україні врахують "венеційські" рекомендації

Новини по темі