Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Нардепи пропонують спростити процедуру відставки керівників антикорупційних органів (аудіо)

7.12.2017 р., 20:14

Спростити процедуру відставки керівників антикорупційних органів запропонували народні депутати з двох коаліційних фракцій - автори законопроекту, що учора був поданий у Парламент.

Ним пропонується, наприклад, усувати з посад простою більшістю голосів – тобто двомастами двадцятьма шістьма. Поява проекту викликала негативну реакцію у Національному Антикорупційному бюро, серед частини депутатів і не тільки.

Більше знає Олександр Демченко:

"До порядку денного Верховної Ради голови двох найбільших парламентських фракцій – від Блоку Петра Порошенка та Народного фронту – Артур Герасимов та Максим Бурбак внесли законопроект, що дозволяє зняти з посади керівників НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Державного бюро розслідувань висловлення їх недовіри і Нацагентства з питань запобігання корупції. Ця законодавча ініціатива ще вчора була зареєстрована у Верховній Раді, однак на ранок четверга документ зник.

Прес-служба НАБУ поширила заяву, де вказала, що встановлення парламентського контролю над діяльністю Бюро знищує гарантії його незалежності. Про це йдеться у поширеній Бюро заяві.

"Законопроект значно розширює повноваження комісії зовнішнього контролю НАБУ через надАння її членам доступу до державної таємниці та прАва перевіряти не тільки завершені й передані до суду справи, а й поточні розслідування", - йдеться у заяві НАБУ.

Один із ініціаторів законопроекту, Артур Герасимов зауважив, що в тексті не згадуються прізвища тих чи інших осіб. Документ, за його словами, зареєстровано для того, аби зберегти верховенство права.

У тексті законопроекту, який і зараз розміщено на сайті Верховної Ради, спрощено порядок зняття не лише з посади керівника НАБУ.

Парламент за поданням Президента, Кабінету міністрів або за пропозицією не менш як третини народних депутатів від конституційного складу – а це сто п’ятдесят голосів – може звернутися до парламенту з пропозицією висловити недовіру антикорупційним структурам – йдеться у документі.
         
За словами Народного депутата Мустафи Найєма, наступним кроком після ухвалення законопроекту, за задумом його авторІв, було б звільнення з посади Голови НАБУ Артема Ситника.

Ця ініціатива викликала занепокоєння не лише в НАБУ і частини народних депутатів.

Представництво ЄС оприлюднило заяву, де йдеться, що подібна ініціатива порушує безвізові зобов’Язання, що взяла на себе Україна. У Вашингтоні від посадовців колишньої Адміністрації прозвучали слова про зменшення фінансової допомоги Києву. Свою позицію озвучила і директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард.

"Ми глибоко занепокоєні останніми подіями в Україні. Вони можуть стати кроком назад у створенні незалежних інституцій, які борються з корупцією, зокрема НАБУ та антикорупційної Прокуратури. Подолання корупції – ключове завдання для українського суспільства і одна з умов співпраці з МВФ. Ми закликаємо український Уряд та Верховну Раду захистити незалежність цих інституцій, а також запровадити антикорупційний суд, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії",- сказала Крістін Лагард.

Чи потрапить зрештою цей документ до сесійної зали, поки невідомо".
           
Олександр Демченко. Українське радіо

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Нардепи пропонують спростити процедуру відставки керівників антикорупційних органів (аудіо)

Новини по темі