Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Сейм Латвії ухвалив поправки до закону про устрій державного управління (аудіо)

7.12.2017 р., 19:24

Сейм Латвії ухвалив поправки до закону про устрій державного управління з метою створення прозорої системи держуправління та боротьби з корупцією. Президент країни Раймондс Вейоніс повернув поправки до закону на повторний розгляд, вказавши на юридичні неточності.

Докладніше розповідає наш власний кореспондент у Ризі Володимир Строй:
                
"У листопаді Сейм двічі повертався до розгляду поправок до закону про устрій державного управління щодо щомісячного оприлюднення зарплат посадових осіб. У підсумку вирішено, що інформація про зарплати посадових осіб, а також працівників держустанов повинна публікуватися щомісяця із зазначенням імені та прізвищ і вона зберігатиметься не менше 8 років.

Результати соцопитування, проведеного агентством Kantar TNS, підтверджують, що ухвалені поправки збігаються з думкою більшості жителів Латвії.

Депутати профільної комісії Сейму, ознайомившись із досвідом інших європейських країн, дійшли висновку, що в жодній із них інформація про зарплати працівників не доступна так широко, як це буде з 1 січня наступного року в Латвії. Здебільшого європейські країни публікують таку інформацію без імен і прізвищ. А про конкретних співробітників держустанов інформація надається лише за запитами".

Володимир Строй з Латвії, для українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Сейм Латвії ухвалив поправки до закону про устрій державного управління (аудіо)

Новини по темі