ООН затвердила рекомендації Україні щодо ситуації з правами людини

ООН затвердила рекомендації Україні щодо ситуації з правами людини

Універсальний періодичний огляд ООН затвердив 190 рекомендацій Україні щодо ситуації з правами людини.

Про це повідомляє офіційний сайт ООН, передає УНІАН.

Доповідачами щодо огляду ситуації з правами людини в Україні виступили представники Нідерландів, Руанди та Грузії.

Від імені доповідачів виступив заступник голови Постійного представництва Грузії при відділенні ООН в Женеві Іраклі Жгенті, який представив рекомендації для України.

Він сказав, що 15 листопада під час інтерактивного діалогу 70 делегацій країн-учасниць Ради ООН з прав людини виступили із заявами, а 11 країн-учасниць додатково направили запитання українській стороні. У результаті, делегації України було спрямовано загалом 190 рекомендацій.

Іраклі Жгенті від імені доповідачів подякувати українській делегації, яку очолював заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, а також делегаціям інших країн за конструктивну участь у підготовці доповіді про стан з правами людини в Україні.

Він повідомив, що "трійка" передає цю доповідь робочій групі Універсального періодичного огляду ООН з прав людини для ухвалення.

На засіданні робочої групи головуючий сказав, що повний текст доповіді разом з підсумковим розділом буде розповсюджено електронною поштою 24 листопада 2017 року.

Іраклі Жгенті наголосив, що усі делегації до 1 грудня 2017 року матимуть можливість внести редакційні правки у підсумковій частині доповіді відповідно до їх заяв. За його словами, усі відповідні пропозиції необхідно направляти "трійці" за посередництва секретаріату робочої групи Універсального періодичного огляду ООН з прав людини.

Після цього проект доповіді було затверджено.

Головуючий зазначив, що українська делегація повинна викласти чітку позицію щодо невиконаних рекомендацій у визначений час - не пізніше березня 2018 року.

"Україна повинна розглянути ці рекомендації та дати на них відповідь у належний час, але не пізніше березня 2018 року на 37-й сесії Ради ООН з прав людини", - підкреслив Жгенті.

Своєю чергою Сергій Петухов запевнив, що Уряд України ретельно розгляне усі рекомендації, а також надасть свою позицію щодо цих рекомендацій у належний час.

"Уряд України ретельно та серйозно розгляне усі рекомендації, а також надасть свою позицію щодо цих рекомендацій у належний час – до 37-ї сесії ради ООН з прав людини у березні 2018 року", - заявив Петухов.

Нагадаємо, Україна була однією з 14 держав, яка проходила огляд Ради ООН з прав людини на сесії з 6 по 17 листопада. Перший та другий огляди для України відбулись, відповідно, у травні 2008 року та жовтні 2012 року.

Раніше Комітет Генасамблеї ООН ухвалив оновлену резолюцію з прав людини щодо анексованого Криму.