Мобільний додаток

Європарламент підтримує євроінтеграцію України, Грузії та Молдови (аудіо)

15.11.2017 р., 18:29

Сьогодні Європарламент ухвалив амбітну доповідь на підтримку європейської інтеграції України, Грузії та Молдови. Документ містить рекомендації керівництву Євросоюзу та країнам-членам щодо політики "Східного партнерства" напередодні саміту цієї ініціативи, що відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

Повідомляє наш кореспондент у Європейському Союзі Андрій Лавренюк:

"У доповіді Європарламент закликає поглиблювати європейську інтеграцію України, Грузії та Молдови у форматі "Східне партнерство Плюс". Йдеться також про приєднання цих країн до митного, енергетичного, цифрового союзів ЄС, а також до Шенгенської зони.

"Саміт у Брюсселі повинен стати далекоглядним, що надасть нового динамізму та чіткого політичного бачення майбутнього нашого "Східного партнерства". Якщо брюссельський саміт не забезпечить це, якщо брюссельський саміт буде присвячений лише підбиттю підсумків, якщо його фінальна декларація не міститиме нових ініціатив, то саміт у листопаді покаже неспроможність Євросоюзу протистояти викликам", - заявила одна з авторів доповіді литовський європарламентарій Лайма Андрікієне.

У документі, який підтримала переважна більшість парламентарів, відзначається, що угоди про асоціації з Україною, Грузією та Молдовою не є кінцевою метою їхніх відносин з ЄС. Відтак, Європарламент вкотре визнав європейські прагнення східних партнерів та закликав країни Спільноти також підтримати майбутнє можливе членство цих країн у Євросоюзі.

Європарламент пропонує створити для Україні, Грузії та Молдові трастовий фонд, який має залучати державні та приватні інвестиції для реалізації соціально-економічних проектів.

Законодавчій орган ЄС також наголосив на необхідності подальшого тиску на Росію, що є особливо важливим напередодні дискусій щодо продовження у січні 2018 року антиросійських санкцій.

У документі наголошується і на необхідності посилення підтримки східних партнерів задля зміцнення стійкості до нових загроз, зокрема, у сферах кібервійни, дезінформації та інших проявів дестабілізації, в тому числі замовні політичні убивства.

Окрім цього, депутати підтримали ініціативу щодо скасування платні за роумінг мобільного зв’язку між ЄС і східними партнерами та визначення конкретних часових рамок для втілення цього рішення у життя".

Андрій Лавренюк, Укрінформ, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Європарламент підтримує євроінтеграцію України, Грузії та Молдови (аудіо)

Новини по темі