Мобільний додаток

У Сербії уряд взяв на себе перекваліфікацію охочих на програмістів (аудіо)

10.11.2017 р., 10:48

Аби зменшити рівень безробіття, а водночас і дефіцит кадрів у ІТ секторі, держава організовує безкоштовні курси програмування.

Докладніше розповідає наша кореспондентка в Белграді Ірина Джамич:

"Інформаційні технології – галузь, яка розвивається в Сербії найстрімкіше. Дослідження виявили, що IT сектору бракує 15 тисяч фахівців, і це при тому, що рівень безробіття серед молоді в країні сягає майже 50-ти відсотків.

Розв'язати  одночасно обидві проблеми у сербському уряді вирішили, організувавши безкоштовні курси перекваліфікації, право на які мають усі, хто ще не має навичок у програмуванні.  Пілотний проект, у якому взяли участь 100 людей, показав, що 70 відсотків слухачів курсу працевлаштувалися  одразу ж після навчання.

Цими днями завершився термін подання документів на другий етап перекваліфікації. Цього разу держава передбачила 900 місць, а на конкурс подали заяви 12 тисяч охочих. Подальший відбір кандидатів передбачатиме тестування на логічне мислення та знання англійської мови. Щасливчики матимуть можливість вивчати найпопулярніші мови програмування, а держава покриває левову частку витрат. Відвідувачі шестимісячних курсів сплачують символічні 100 євро, що є своєрідною гарантією присутності на лекціях".

Ірина Джамич, Сербія, для Українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У Сербії уряд взяв на себе перекваліфікацію охочих на програмістів (аудіо)

Новини по темі