Мобільний додаток

2017 рік - один із трьох найтепліших в історії

6.11.2017 р., 20:45

Нинішній, 2017 рік може стати одним із трьох найтепліших від початку метеорологічних спостережень, що ведуться з ХІХ століття.

Про це заявив генеральний секретар Всесвітньої метереологічної організації ООН (ВМО ООН) Петтері Таалас під час відкриття Кліматичної конференції ООН в Бонні, повідомляє DW.

"За попередніми даними ВМО ООН, через потужний феномен "Ель-Ніньйо" 2016 рік, вочевидь, залишиться найтеплішим роком в історії досліджень, а 2017 і 2015 посядуть друге і (або) третє місця. Період із 2013 по 2017 рік стане найтеплішим п'ятиріччям від початку спостережень", - йдеться в попередньому звіті ВМО ООН про стан клімату.

Прем'єр-міністр Фіджі Френк Баінімарама під час свого виступу на конференції зазначив, що 2016 рік був рекордним і за обсягом викидів парникових газів. За його словами, лише виконанням зобов'язань знизити обсяги викидів парникових газів можна обмежити глобальне потепління на 1,5 градуса Цельсія. Баінімарама також вказав на велику кількість лісових пожеж і повеней, а також танення льодовиків як наслідки глобального потепління.

Тим часом Німеччина заявила про виділення країнам, що розвиваються, додатково 100 мільйонів євро для боротьби з наслідками глобального потепління. Ці кошти підуть в адаптаційні фонди для допомоги бідним країнам підлаштуватися під глобальні зміни клімату. До цього часу Німеччина надала 240 мільйонів євро зазначеним фондам.

Нагадаємо, цьогорічна Конференція ООН із проблем глобальних змін клімату мала відбутися на островах Фіджі, однак архіпелаг технічно неспроможний прийняти на своїй території 25 тисяч гостей. Тому захід перенесли до Бонна, де розташована штаб-квартира Секретаріату Рамкової конвенції ООН щодо змін клімату.

2017 рік - один із трьох найтепліших в історії

Новини по темі