Мобільний додаток

МОЗ поінформував, як уберегтися від менінгіту

3.11.2017 р., 16:40

Україна не закуповує специфічну вакцину від менінгіту, але в наявності є вакцина від гемофільної інфекції, збудника, який викликає ряд захворювань, в тому числі й менінгіт.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Україна за кошти Державного бюджету закуповує Hib-вакцину від гемофільної інфекції: вакцину для профілактики захворювань, збудником яких є HAEMOPHILUS INFLUENZAE типу b, серед яких і менінгіт. Ця вакцина наявна в усіх регіонах, на 1 жовтня в регіонах залишалось 262 371 доз,   інформація про наявність вакцини щомісяця оновлюється на сайті МОЗ", - йдеться у повідомленні.

У міністерстві також повідомили, що вакцинація від менінгіту не входить до календаря щеплень в Україні як обов'язкова, а відноситься до рекомендованих.

Поінформуємо, менінгіт - це запалення захисних оболонок головного або спинного мозку людини. Бактеріальна або вірусна інфекція, що потрапляє до спинномозкової рідини (ліквору), яка циркулює у порожнинах головного та спинного мозку, та зазвичай викликає запальний процес. Причинами менінгіту можуть стати певні травми, рак, вживання деяких лікарських препаратів, а також інші види інфекцій.

Нагадаємо, 2 листопада у КМДА заявили, що у столиці зросла кількість захворювань на менінгококову інфекцію - 27 випадків проти 10 минулорічних. 18 випадків менінгіту зареєстровано у дітей до 17 років.

В Україні зареєстрована вакцина від менінгококової інфекції - "Менактра", поінформували в МОЗ.

МОЗ поінформував, як уберегтися від менінгіту

Новини по темі