Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Держдеп США відповів на закиди Росії щодо прапорів

13.10.2017 р., 08:00

Влада США з дотриманням усіх норм поваги до державної символіки зняла прапори з будівель колишніх дипустанов Росії в Сан-Франциско і Вашингтоні, діяльність яких була припинена минулого місяця, та зберігає їх у безпечному місці в тих же будівлях.

Таку реакцію на заяви в РФ щодо "зриву" прапорів висловила 12 жовтня речниця Державного департаменту США Хезер Науерт, передає Укрінформ.

"Прапори з колишньої власності російського консульства в Сан-Франциско були шанобливо зняті та зберігаються в безпеці в кожній із цих будівель. Думаю, що немає жодної країни у світі, яка б не ставилась з великою повагою до власного прапора та прапорів інших націй. До таких моментів ми ставимося серйозно", - зауважила представник Держдепу.

Вона також повідомила, що прапори з колишньої дипломатичної будівлі торгового представництва РФ у Вашингтоні також були зняті й поміщені на збереження. Більше того, російській стороні було запропоновано повернути прапори, однак Москва відповіла  скандальними заявами.

"Російській стороні повідомлено, що ми можемо повернути ці прапори в зручний для них спосіб", - зазначила представник Держдепартаменту США.

ЗНагадаємо: американська влада у відповідь на суттєве скорочення дипломатичного складу США в Росії 3 вересня припинила роботу торгового представництва РФ у Вашингтоні та його відділення в Нью-Йорку. Крім того, була висунута вимога до РФ згорнути діяльність генконсульства в Сан-Франциско та звільнити там резиденцію генерального консула. Росіяни були змушені виїхати з цих будівель, однак залишили там свої прапори.

Після того, як прапори були зняті з закритих об'єктів американською владою, російська сторона виступила з протестом, заявивши, що вони були "зірвані" та зажадала повернення прапорів на заблоковані будівлі.

Новини по темі