Мобільний додаток

Набуває чинності новий Закон "Про освіту"

28.09.2017 р., 09:18

В Україні 28 вересня набуває чинності закон "Про освіту", який викликав хвилю протесту з боку Угорщини та Румунії.

Закон був опублікований у виданні Верховної Ради "Голос України" 27 вересня.

Згідно із документом, він набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім статей 38 та абзацу третього частини другої ст.59, абзаців першого і третього частини другої ст. 61, які набирають чинності з 1 січня 2018 року; частини п'ятої ст.61 та частини десятої ст. 78 цього закону, а також частини третьої ст.43 закону "Про загальну середню освіту" (у редакції цього закону), які набирають чинності 1 січня 2019 року; абзацу другого підпункту 5 пункту 4 розділу "Прикінцеві та перехідні положення", який набуває чинності з 1 січня 2030 року.

Додамо, що закон "Про освіту" перевірить Рада Європи. У Європейському Союзі позитивно сприйняли намір української влади звернутися до Ради Європи за експертною оцінкою і закликають зробити це як найшвидше.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня схвалила Закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови в сфері освіти. Президент України Петро Порошенко підписав його.

Нагадаємо, що закон передбачає перехідний період для дітей, які вступили на навчання до 1 вересня 2018 року і зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.  З 5 класу діти національних меншин будуть починати вчитися державною мовою, а мову нацменшин вивчатимуть як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливо викладання також на ній однієї чи декількох дисциплін.

Набуває чинності новий Закон "Про освіту"

Новини по темі