Мобільний додаток

Перші класи початкової школи модернізують на мільярд гривень

27.09.2017 р., 11:14

На модернізацію перших класів початкової школи, які з 2018 року розпочнуть навчання за новим стандартом, Уряд передбачив у проекті бюджету мільярд гривень.

Про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з директорами шкіл, вчителями, а також батьками дітей, що беруть участь у пілотуванні нового стандарту початкової освіти в Івано-Франківській області, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

"З наступного року всі перші класи будуть навчатись за новим стандартом. Ми передбачили на модернізацію перших класів, з яких у 2018 році стартує Нова українська школа, мільярд гривень у бюджеті. Місцеві органи також матимуть можливість долучитися до створення умов", – зазначила Лілія Гриневич.

Міністр наголосила, що найголовніші зміни – це зміни в методах навчання: "від знаннєвої школи ми переходимо до школи компетентностей 21 століття".

"Пілотування Нової української школи передбачає, що у перших класах, які входять у проект, створено середовище і використовуються методи, які формують вільну людину. Вони мають на меті не навантажити дітей новими комплексами, а навпаки – спонукати їх до творчості, поважати одне одного не зі страху, а з того, що кожна людина має власну гідність. Цей перелік можна продовжувати. Але найголовніше, що нові методики діяльнісного і пошукового навчання мають на меті зберегти інтерес дітей до навчання. Це вкрай необхідно для української школи, бо сьогодні ми маємо драматичне спадання інтересу дітей до навчання", – сказала Гриневич.

Нагадаємо: 25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою 5 вересня 2017 року. Цим законом запроваджено 12-річну середню освіту. Зокрема, встановлено, що за програмами 12-річної освіти навчання починається: для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року; для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року; для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2027 року.

Перші класи початкової школи модернізують на мільярд гривень

Новини по темі