Мобільний додаток

Міністр культури читатиме "Енеїду" для широкого загалу

22.09.2017 р., 15:00

Євген Нищук проведе сьогодні публічне читання "Енеїди" Івана Котляревського в Національному художньому музеї України.

Захід розпочнеться о 18:00 і відбуватиметься у формі читки, повідомляється на сторінці проекту у Facebook.

"Після публікацій перших частин поеми вони часто виконувалися саме так - в публічно-камерному прочитанні однією людиною перед родиною, громадою, у колі друзів. Ми на один вечір відроджуємо цю традицію в стінах Національного художнього музею України у формі читки - театральної традиції, що означає репетиційне прочитання акторами твору перед її виконанням на сцені", - йдеться в повідомленні.


 

Читання твору відбудеться в рамках паралельної програми виставки "Проект Енеїда", яка відкрилася 24 серпня і триватиме до 29 жовтня в Національному художньому музеї України.  

Євген Нищук наголошує: нині поема Івана Котляревського "Енеїда" набуває нового прочитання та осмислення описаних у ній подій.

Геній Котляревського створив образ героя Енея, який тісно перегукується з образами сучасних українських героїв. Автор відображає не тільки справжнє життя українського народу, його культуру, історію, навіть побут, а й його дух.

Нагадаємо, у межах масштабного проекту презентовано понад 200 артефактів - ілюстрації, станковий живопис, графіка, театральні афіші, мультиплікація, фото- і відеоматеріали, книжкові видання, що стосуються візуальних образів поеми Івана Котляревського "Енеїда", з приватних колекцій і 11 музеїв України.

Міністр культури читатиме "Енеїду" для широкого загалу

Новини по темі