war

Питання соціально-правового захисту учасників АТО розглянуть у ВРУ (Аудіо)

14.09.2017 р., 19:26

Відвести окремий пленарний день на розгляд законопроектів, що стосуються соціально-правового захисту учасників АТО, - з такою пропозицією громадська організація "Юридична сотня" планує звернутися до голови Верховної ради. За словами правозахисників, наразі є 27 законопроектів, які можуть суттєво полегшити життя військовим та їх родинам.

Більше знає Юлія Конішевська:
                                                           
"Нині у парламенті зареєстровано приблизно 130 законопроектів, спрямованих на посилення обороноздатності держави та підвищення рівня соцзахисту учасників АТО. Однак більшість із них потребує суттєвого доопрацювання, - каже голова  громадської організації "Юридична сотня" Леся Василенко. Водночас, 9 законопроектів проектів схвалені комітетом і готові до розгляду у сесійній залі, - говорить правозахисниця.

Законопроекти мають врегулювати, зокрема, такі питання: забезпечення разовими виплатами членів сімей учасників АТО, які померли після звільнення з військової служби, надАння компенсації за оренду житла для контрактників рядового, сержантського і старшинського складу, можливість укладення контракту на військову службу жінками на рівних умовах з чоловіками.

Представник Генштабу Збройних сил Андрій Фомін каже, що ухвалення таких законів мотивуватиме до служби в армії і дозволить підтримувати боєздатність війська.

Водночас, експерти зауважують, що народні обранці часто реєструють майже ідентичні законодавчі ініціативи, тим самим ускладнюючи роботу. Наприклад, у парламенті є три законопроекти про підтримку ветеранського бізнесу, п'ять  - про збільшення відпустки військовослужбовцям, шість законопроектів про розв’язання житлових проблем ветеранів. За  словами Лесі Василенко, було б доречно об’єднати такі документи".

Юлія Конішевська. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Питання соціально-правового захисту учасників АТО розглянуть у ВРУ (Аудіо)

Новини по темі