Мобільний додаток

Українські суди саботують антикорупційні справи

20.08.2017 р., 14:54

Українські суди повністю саботують справи Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це повідомив у Фейсбук директор НАБУ Артем Ситник.

"Повний саботаж з боку судових органів. Це дійсно величезна проблема. Справи місяцями просто не слухаються в суді. Єдиний вихід з цього всього, що нами вже було тисячу разів сказано – це створення Антикорупційного суду, який буде це все слухати", - сказав він.

За словами Ситника, із восьми десятків справ, які НАБУ та САП скерували до суду, розгляд кожної четвертої досі не розпочато, та є лише поодинокі вироки, більшість яких стосуються другорядних учасників корупційних схем.

Нагадаємо, що створення Вищого антикорупційного суду в рамках проведення судової реформи передбачено законом про судоустрій та статус суддів, ухваленим Верховною Радою 2 червня 2016 року. Відповідно до закону, у системі судоустрою діють вищі спеціалізовані суди як суди першої інстанції з розгляду окремих категорій справ: Вищий суд з питань інтелектуальної власності та Вищий антикорупційний суд.

Зазначимо, що у меморандумі між Україною і Міжнародним валютним фондом за підсумками третього перегляду програми розширеного фінансування EFF наголошується на тому, що антикорупційний суд має розпочати свою діяльність до кінця березня 2018 року.

Новини по темі