Мобільний додаток

Україна вживатиме заходів для деофшоризації економіки

21.04.2016 р., 10:56

Для боротьби з приховуванням коштів у офшорах Україна планує підписати Багатосторонню угоду про обмін інформацією і переглянути двосторонні угоди про уникнення подвійного оподаткування. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк у Facebook.

За його словами, виконуючи доручення Президента, уже обговорили декілька кроків у напрямку деофшоризації. Раніше Президент виступив за розробку законодавства у сфері деофшоризації. При цьому Петро Порошенко наголосив, що зміни повинні стосуватися "сфер регулювання бізнесу, пов'язаного з офшорними компаніями та створеня умов та мотивації для легалізації бізнесу і справедливої плати податків".

Тим часом, негайно розглянути два законопроекти про деофшоризацію економіки України, розроблені спільно з міжнародними організаціями, вимагають депутати від "Батьківщини". Про це повідомила лідер фракції Юлія Тимошенко.

За її словами, ухвалення цих документів на 68 мільярдів гривень збільшить дохідну частину Державного бюджету. Депутатка попросила голову Верховної Ради Андрія Парубія взяти під особистий контроль питання розгляду законів щодо деофшоризації.

У свою чергу, "Радикальна партія" підтримує законопроекти, ініційовані "Батьківщиною", але очікує, що Юлія Тимошенко та її фракція підпишуться під постановою радикалів про створення ТСК із розслідування офшорів Президента. Про це розповів журналістам Олег Ляшко.

Лідер радикалів зауважив, що на офшори високопосадовців можна було б закрити очі, якби усі громадяни мали можливість не сплачувати податки. При цьому Ляшко вкотре нагадав, що увесь світ розслідує офшорні махінації можновладців, і лише в Україні влада, за його словами, блокує розслідування.

Новини по темі