Програмою медгарантій із лікування безпліддя скористалися 1797 жінок — МОЗ

Програмою медгарантій із лікування безпліддя скористалися 1797 жінок — МОЗ

Від початку нинішнього року програмою медичних гарантій з лікування безпліддя в Україні скористалися 1797 жінок. Про це повідомив сьогодні, 9 грудня в ексклюзивному інтерв'ю Українському Радіо міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. "І 781 жінка завагітніла, і ми вже очікуємо перших народжених дітей у рамках цієї програми", – розповів міністр. На наступний рік цю програму продовжено. Кошти в державному бюджеті передбачено, інформує Віктор Ляшко. 

0:00 0:00
10
1x
Програма:
Ведучі:

Ілюстративне фото із сайту Pixabay 

Програмою медичних гарантій з лікування безпліддя скористалися 1797 жінок

У нас діє Програма медичних гарантій на пакет медичних послуг "Лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій (запліднення in vitro)". Які тут результати і чи плануєте розвивати цю програму? 

Я хотів би знову до слухачів та слухачок звернутися, що необхідно регулярно проходити медичні огляди у сімейного або вузькопрофільного лікаря. І якщо ми говоримо про проблеми з репродуктивною функцією, з можливістю мати дітей, то це стосується як жінок, так і чоловіків. Бо в нас жінки ще ходять, а чоловіки зазвичай нехтують, поки вже так не припече, що треба звернутися до лікаря. А тоді вже мова йде не про раннє виявлення чи профілактику, а про серйозні ускладнення, які потребують довготривалого і зазвичай дорогого лікування. Тому ключове – це регулярні профілактичні медичні огляди для всіх. Вони повинні бути і це точно не зашкодить вашому здоров'ю, а навпаки буде його зберігати. Бо зберегти здоров'я набагато легше, ніж лікувати хворобу. Це повинно бути для нас всіх девізом. 

Коли мова йде вже про те, що люди не можуть завагітніти, то їм на допомогу можуть прийти допоміжні репродуктивні технології. Вони сьогодні активно розвиваються в Україні і вже в 2024 році ми маємо першу таку загальнодержавну програму, яка реалізована в пакеті лікування безпліддя за рахунок допоміжних репродуктивних технологій. Цей пакет мають 20 закладів охорони здоров'я і в свого лікуючого лікаря можна дізнатися, де найближчий до вашого місця проживання. І варто відзначити, що 15 приватних закладів охорони здоров'я подалися на цей пакет і надають для людей абсолютно безкоштовну послугу. Якщо подивитися з 1 січня, то ми бачимо, що 1797 українських жінок скористалися цією програмою. І маємо вже приємну цифру – 781 жінка завагітніла, і ми вже очікуємо перших народжених дітей у рамках цієї програми. Здавалось би цифри не такі великі, але ми бачимо, що з кожним місяцем все більше людей дізнаються про програму, все більше людей звертаються і все більше людей, які завагітніли. Тому це приємно. На наступний рік ми цю програму продовжуємо. Кошти в державному бюджеті передбачено. Тому всі, хто має таке питання, звертайтесь до лікуючого лікаря або на сайт Національної служби здоров'я України, отримуєте консультацію і маю надію, що ви нас порадуєте новими українцями.

Віктор Ляшко і Галина Бабій. Фото: Українське Радіо

"Нам треба змінювати культуру ставлення до свого оздоровлення"

Ви сказали фразу: "регулярні профілактичні медогляди". На вашу думку, як можна суспільству прищепити цю думку або виховати звичку регулярних медоглядів? Можливо, будуть якісь програми? 

Мотивуючі програми по факту є, тому що держава заклала це в капітаційну ставку сімейного лікаря і прописала маршрут пацієнта, якщо сімейний лікар щось виявляє, як перенаправити, щоб людина повністю безоплатно отримала ту чи іншу послугу. Але нам треба змінювати культуру ставлення до свого оздоровлення. Нам треба змінити менталітет. Раніше було "модно бути хворим", а особливо "модно" було отримати за це статус інвалідності, бо від цього приходять доплати. Треба це переформатувати, щоб було модно бути здоровим, якомога довше не отримувати хвороби і пов'язані з ними потім проблеми з обмеженням функціональності. І це якраз та культура мислення, з якою треба працювати. Я розумію, наскільки зараз складно – 2 роки ковіду, 3 роки повномасштабного вторгнення РФ на територію України, і тут ще я зі своїми пропозиціями, що турбуйтеся про своє здоров'я, тут би безпеку врятувати. Але повірте, ми зараз захищаємо незалежність, демократичні цінності в Європі, але ми повинні думати про майбутнє нашої нації. Майбутнє нашої нації може бути в тому числі, як ми будемо турбуватись про своє здоров'я. Ми повинні робити все можливе, щоб тривалість активних років нашого життя була така, як в країнах Євросоюзу, а то ще й краща. Для цього у нас все є. Головне – дослухатися до порад, турбуватися про своє здоров'я і при будь-яких перших симптомах не йти до сусіда і запитувати, як він лікував, а піти до лікаря проконсультуватись і розпочати лікування так, як це говорить лікар.  

Читайте також: На "Доступні ліки" виділять рекордну суму 6,6 млрд грн — МОЗ