Фото: Зміна.інфо
Виплати нараховуються лише тоді, коли мова йде про зниклих безвісти за особливих обставин, каже Оксана Жолнович. Якщо людина вважається такою, що зникла безвісти, заявник звертається в Національну поліцію, там оголошують особу у розшук і видають довідку про те, що член родини є в розшуку. "Родина звертається до Пенсійного фонду з тими доходами, які мав член родини, що вважається зниклим безвісти. Непрацездатним членам родини виплачується пенсія по втраті годувальника". Каже міністерка, що якщо зібрано всі документи, то відмовити не можуть. "Фактом має бути те, що людина зникла безвісти. Якщо такий документ є, то інші документи оформлюються автоматично". Звертає увагу на те, що якщо, наприклад, дружина особи, яка зникла безвісті, має повноцінний дохід, то їй не буде призначена така пенсія в зв'язку з втратою годувальника, "бо він когось мав утримувати".
Виплати залежатимуть від його доходу, каже Оксана Жолнович. "Наприклад, якщо людина була на передовій і отримувала по 100 тисяч. Це залежатиме і від кількості утриманців".
В Пенсійному фонді є відповідні сервісні центри і колл-центри або соціальні служби на місцях, які можуть надати необхідні роз'яснення.
Нагадаємо, що нині особою, зниклою безвісти за особливих обставин вважається людина, яка зникла безвісти у зв'язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.