Борис Джонсон: рішення отруїти Скрипаля, вірогідно, ухвалював особисто Путін (аудіо)

Борис Джонсон: рішення отруїти Скрипаля, вірогідно, ухвалював особисто Путін (аудіо)

Рішення отруїти російського екс-шпигуна Сергєя Скрипаля, вірогідно, ухвалював особисто Владімір Путін.

Таку заяву сьогодні зробив Міністр закордонних справ Великобританії Борис Джонсон. А от в оборонному відомстві країни вже повідомили про посилення санкційних заходів проти Кремля, якщо той не зупиниться у своїх агресивних планах та почне застосовувати дзеркальні заходи щодо громадян Британії.

Позачергове засідання Ради безпеки ООН засвідчило: Лондон вимагатиме розслідування, а його партнери, зокрема, Вашингтон, можуть допомогти винести питання про російські хімічні злочини на найвищий міжнародний рівень – на Генеральну асамблею ООН.

Докладніше – Олександр Демченко:

"Саме Росія відповідальна за спробу вбивства колишнього російського шпигуна Сергєя Скрипаля та його доньки. Таку заяву зробила прем’єр Великобританії Тереза Мей. Вона повідомила, що речовина типу "Новачок", застосована проти екс-розвідника, не була занесена у 1992 році до списку офіційно заборонених хімічних сполук. Більше того, вона була розроблена ще у 1970-х роках у російських лабораторіях для військових потреб. Саме тому офіційний Лондон і запровадив негайні санкції проти Росії, - говорить Тереза Мей.

Під час засідання Радбезу постійний представник Росії Небензя зазначив, що Росія не випускала хімічної зброї типу "Новачок", а тим більше ніколи її не застосовувала. Однак є доволі цікавий факт, який забула приховати Москва до того, як скоювала злочин. Уперше речовину типу "Новачок" застосували проти російського фінансиста Івана Ківеліді у серпні 1995 року в місті Москва. Внаслідок цієї атаки окрім нього загинули ще двоє – секретар і патологоанатом. Ця бойова нервово-паралітична речовина створювалась спеціально для того, щоб обійти конвенцію про заборону хімічної зброї, - говорить експерт "Майдану закордонних справ" Олександр Хара.

Після "Кремлівської доповіді" та оприлюднення звинувачувального акту спеціальним прокурором США Робертом Мюллером щодо 13 російських громадян, які втручались у вибори США 2016 року, хакери, працівники ботоферм, піймані агенти, навіть деякі олігархи почали говорити, давати коментарі західним ЗМІ, деякі навіть намагалися домовитися з американською владою про свідчення. Саме тому мотив Росії у цьому злочині доволі простий – змусити усіх замовкнути, - пояснює політолог Віталій Кулик.

Додам, впливова британська газета The Times закликала уряд також заборонити дітям тих російських чиновників та олігархів, які своїми діями підривають безпеку Великобританії, отримувати освіту в навчальних закладах Об’єднаного Королівства".

Олександр Демченко. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!